kamacios

A topnotch WordPress.com site

Życie z zacięciem. Słowa zostały wypowiedziane.

on February 9, 2018

Dwa lata wstecz nieoceniony przyjaciel Roman zaprosił mnie do udziału w karkołomnym przedsięwzięciu, którego efekty przerosły oczekiwania tłumu zainteresowanych osób. Udało się wydać wartościową książkę (którą ledwo co przedwczoraj skończyłam czytać późną nocną porą). Przez kilka miesięcy analizowaliśmy telefonicznie, mailowo oraz “fejs to fejs” (nie mylić z facebookiem) projekt okładki, zdjęcia przeciskały się wolno przez internetowe łącza. Pamiętam pewien poranek w lutym 2017r., gdy patrząc przez okno (to samo, co teraz) w telefonicznej rozmowie z Romkiem pisnęłam gardłowo “Eureka, mamy to! Czy Ty też to widzisz? Widzisz to? Czy Ty to czujesz?”.

Fotografia ogłoszenia zamieszczonego na drzewie. Ogłoszenia, z którego można coś zerwać, wyrzucić, zachować lub komuś dalej przekazać. Tylko jakie na nim powinny się znaleźć hasła? Nad tym dumał już cały zespół redakcyjny. Lucyna, Beata, Kamil, Roman. Praca nad tak sporym projektem weryfikuje przyjaźnie i sympatie, bowiem zaczyna się ludziom ufać, wierzyć “na słowo”, oczekiwać zrealizowania obietnic oraz samemu też wykazywać się prawdomównością i odpowiedzialnością. Cieszę się, że po wydaniu tej książki jesteśmy jeszcze bliżej, znamy się lepiej i razem odczuwamy siłę, płynącą z samopomocy osób jąkających się.

Gdy zjazdowe przygotowania nabierały tempa, okazało się, że Bogdan, obdarzony jak zawsze menadżerskim talentem, ma możliwość wydrukowania ulotek i przypinek. Nieuniknione poślizgi w czasie jedynie dodawały smaczku i podpalały rumieńce. To był najlepiej wykorzystany urlop wypoczynkowy.

Swoją rolę zagrały również ceramiczne anioły mojego autorstwa, które zostały wręczone osobom szczególnie zasłużonym dla grup samopomocowych. Specjalny anioł z bukietem z białych i liliowych róż przekazany został dr Aldonie Grzybowskiej, psycholog i logopedzie, inicjatorce Klubów „J’ w Polsce.

Poniżej linki z obszernymi relacjami ze zjazdu oraz strona Wydawnictwa Edukacyjnego. Dziękuję pracownikom WE za wsparcie okazane w tamtym czasie.

Danusia zrobiła mi przemiłą niespodziankę-prezent na 30-te urodziny, udostępniając sporo miejsca na swoim blogu.

https://jakanie.info.pl/

https://we.pl/pl/p/Zycie-z-zacieciem.-Integralny-przewodnik-po-jakaniu/523

https://jakalatezczlowiek.wordpress.com/2017/11/08/osobista-relacja-kasi-macios-z-pazdziernikowych-dni-w-krakowie/

https://jakalatezczlowiek.wordpress.com/2018/02/04/o-zjezdzie-kilka-refleksji/


2 responses to “Życie z zacięciem. Słowa zostały wypowiedziane.

  1. kayab92 says:

    Gratuluję. 🙂 Okładka zmusza do myślenia. Zatrzymuje. Trafiona w dziesiątkę. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: